Kui mitmes sõnas on eesti keeles ji? Keelevara
Avalehekülg > Abi
Keelevarast Mida pakume? Hinnakiri Registreeri Telli Uudised Ettepanekud
Saada ettepanek : Korduma Kippuvad Küsimused : Juhendid ja abi

Juhendid ja abi

Vaata ka Korduma Kippuvad Küsimused.

Kasutajaks registreerimine ja tellimine

Keelevara kasutamine

Keelevara kasutamine toimub personaalse kasutajatunnuse. Tasuta Keelevara saab kasutada ka ilma kasutajaks registreerimata.

Esmakordsel kasutamisel palume teil registreerida end Keelevara kasutajaks. Seejärel saate oma e-posti aadressile salasõna.

Tasuliste teoste kasutusõiguse saab kas esitades vastava aastapõhise tellimuse. Tellimuse esitamiseks palume teil eelnevalt oma kasutajatunnusega sisse logida.

Ettevõtte nimel saab tellimuse esitada ettevõtte volitatud esindaja ehk kontaktisik. Ettevõtte registreerimiseks palume kontaktisikul sisestada ettevõtte andmed. Ettevõtte teised kasutajad registreeritakse vastavalt kokkulepitud korrale. Ettevõtte tellimuse koguhind arvutatakse vastavalt ettevõtte kasutajate arvule.

Salasõna

Süsteem genereerib esimese salasõna automaatselt ja saadab edasi e-postiga. Salasõna saate vahetada "Minu Keelevara" keskkonnas.

Teatud juhtudel on esinenud viivitusi e-posti kohale jõudmises. Kui kiri on kadunud või soovite uuesti saatmist, siis kasutage unustatud salasõna meeldetuletus- teenust.

Sõnastike kasutamine

Sõnastiku valik

Sõna otsimiseks valige kõigepealt sõnaraamat ja siis kirjutage sõna.

Kui olete teostanud päringu ühest sõnastikust ja soovite otsida seda ka teistest, siis piisab vastava sõnastiku nime peal klõpsamisest.

Erinevad otsingu-nupud

Sõnastikud koostatakse reeglina märksõnapõhiselt, st. sõnastiku kirjes antakse märksõnale vaste või seletus.

Keelevaras saab lihtsalt otsida nii märksõna kui ka kogu kirje sisu järgi. Lisaks saab mõlemal juhul kasutada nii täpset kui ka ligikaudset otsingut. Neli päringunuppu on selleks, et võimaldada nende nelja kombinatsiooni kasutus.

Keerulisemad päringud

Keelevara päringumootori edasi arendamine toimub pidevalt. Peagi on lisandumas võimalused täpsemate päringute sooritamiseks, sõnafraaside otsimiseks ja ühispäringuteks.

Jokkersümbolite abil otsimine

Jokkersümbolid lubavad otsida sõnu nii, et kõik tähed pole täpselt ette antud. Näiteks punkt otsisõnas tähistab suvalist tähte antud positsioonis.

Kasutusmugavus

Ekraanil on liiga väike kiri. Kas kirja saab ka suuremaks teha?

Saab küll. Minge brauseri aknas üleval menüüs "View" peale ning valige Text size.

Teksti saab suurendada klahvikombinatsioon CTRL + ning vähendada CTRL -.

©2004 - 2018 Keelevara OÜ